top of page

Miből épül fel a Human Design rendszer?

A Human Design rendszere ősi és modern tudományokat, ezoterikus tanokat és személyiség profilozó rendszereket szintetizál, és egy hasznos eszközként szolgál ahhoz, hogy jobban megértsük az emberi létezés alap struktúráját, a helyünket, a szerepünket és hatásunkat a közvetlen környezetünkben és a Kozmoszban. Segítségével mélyebb bepillantást nyerünk a pszichés működés módunkba. Személyre szabott stratégiát és technikát határoz meg minden egyes embernek, hogy az a helyes döntést hozza, fenntartható módon használja fel az energiáját, és egy ellenállás mentes, kiteljesedett életet tudjon megvalósítani. Ez a logikus és egyben empirikus rendszer lehetőséget nyújt arra, hogy rálássunk saját mechanizmusainkra és mintáinkra, és kísérletezzünk velük, valamint hogy jobban megismerjük önmagunkat, és ez által a bennünket körülvevő univerzális dinamikákat.

Amint elkezdjük ezt a tudást integrálni az életünkbe, meghökkentő perspektíva változásokat kezdünk el megtapasztalni életünk összes fejlődés vonala mentén.

A Human Design ötvözi a keleti és nyugati asztrológiát, a kínai I’Ching-et, a kabbalah-át, a hindu csakra rendszert és a kvantum fizikát. Hadd mutassam be röviden ezeket a tanokat és elméleti rendszereket.

Neutrínók és a kvantum fizika

Ahhoz, hogy megértsük a Human Design Rendszer logikáját, először meg kell vizsgálnunk azt az alapvető aspektusát, amit tudományos értelemben úgy hívnak: ‘neutrínó’. A neutrínók szokatlan részecskék, elenyészően parányi tömeggel rendelkeznek. Körülbelül 3 trillió halad át a Föld bolygó minden négyzet centiméterén, minden egyes pillanatban. A neutrínók anyagi információkkal rendelkeznek. 70%-ukat a Napunk állítja elő, egy kisebb részüket a Jupiternek köszönhetjük, a többit pedig a galaxisunk néhány nagyobb csillaga termeli.

2015-ben a tudóspáros - Takaai Kajita és Arthur B. McDonald Nobel díjat nyertek azért, mert felfedezték, hogy a neutrínó-oszcillációknak (más néven rezgéseknek) van tömegük. Ra Uru Hu ezt az információt már 1991-ben publikálta, mint tudományos magyarázat a Human Design mögött. Mivel a neutrínóknak van egy végtelenül kicsi tömegük (információjuk), ezért amikor ezek a neutrínók átáramolnak a testünkön, információ nyomokat hagynak bennünk. Ez egy információs áram, és mindannyiunkban találhatóak olyan részecskék, melyek elemi szinten összekötnek ezzel a végtelen információs áramlattal (más néven: ‘Mező’, ‘Akasha’). Születésünk pillanatában ezek a kis ‘info-csomagok’ lenyomatot hagynak bennünk a bolygók közvetítő segítségével.

Ez a lenyomat kifejeződik a Human Design tervrajzunkban, és meghatározza az egyén sajátos designját. Ez a tudás olyan módon tud hozzájárulni az egyén életéhez, hogy az idővel felismeri a természete és karaktere sajátosságait, a legmagasabb individuális potenciálját és az interakciós módozatait. Ha nincs fogalmunk ezekről az esszenciális információkról, akkor gyakran helytelenül használjuk fel az energiánkat, ami hosszú távon kimerültséget, csalódottságot, frusztrációt és haragot vált ki az egyén pszichéjében és ellehetleníti az önfeledt, boldog élet megvalósítását.

I’Ching

Az I’Ching a világ legrégebbi, megoldatlan kínai ‘puzzle’-ja. Ez a pici könyv, ‘A változások könyve’, anyanyelvén-kínaiul íródott, és kevesebb, mint negyven oldal. Évezredek óta izgatja a tudósok és nyelvészek, filozófusok fantáziáját. Az évszázadok során többet hallottunk róla mint a Bibliáról vagy a Koránról, de ez a könyv a törvényszerűségeit nem indokolja és annak tényére a mai napig nem közöl magyarázatot. Nem köthető egyetlen valláshoz, egyetlen történethez vagy történelmi pillanathoz sem. Akkor mégis mi ez a könyv?

Az I’Ching egy olyan rendszer, amely megérteti velünk az emberiség helyét a Kozmoszon belül. Ez egy két különböző elemre épülő rendszer - a yin-re és a yang-ra. E két elem felhasználásával létrehozza a világot és mindent, ami a világunkban létezik. Ez úgy történik, hogy 64 hexagramba osztja az elemeket, mindegyik 6 különböző sorra osztva. Hasonlóságot fedezhetünk fel e között a rendszer és az emberi DNS felépítésének rendszere között, és segít a káosz elmélet megértésében is. Az Human Design Rendszer alapvető összetevője, és több, mint 3000 éves. Az első írásos változata a Zhou dinasztiából származik (Kr.e. 1122 - 221 között). A változások könyve kevéssé ismert nyugaton, de ez a világ irodalom egyik legfontosabb könyve. Több ezer éves bölcsességeket hordoz magában. Jelentős befolyást gyakorolt ​​Kína kultúrájára, filozófiájára, tudományára, politikájára és mindennapi életére, a világ legnépesebb népére (1,2 milliárd ember).

Kezdetben az I Ching az orákulumként használt lineáris jelek gyűjteménye volt. Eredetileg azon a feltevésen alapult, hogy egy kérdésre igen vagy nem lehet a válasz. Az ‘Igen’-t egy egybefüggő vonal jelképezte, a ‘Nem’-et pedig egy tört vonal. Idővel az emberek jóval összetettebb válaszokat kerestek, ezért valószínű, hogy elkezdték a vonalakat párokká, majd hármas csoportokká alakítani. Ezek ma trigramokként ismertek. A trigramok ezután a több száz éves megfigyelések alatt egyre több jelentéssel bírtak, egyre komplexebb válaszokat jelképeztek. A nyolc kezdő trigram képviselni a menny (felsőbb dimenziók) és a föld (anyagi, materiális létezési dimenziók) különböző energiáit, erőit.

A trigramok a dolgok természetéről, azok ismétlődő mozgási mintáiról, funkcióiról adtak egy átfogó jellemzést. Aztán ismét megjelent a vágy a világ bonyolultabb megértésére, az emberek kombinálták a trigramokat, és hexagramokat hoztak létre belőlük. Minden hexagram két trigramot tartalmaz, melyek kapcsolatban állnak egymással. Ezek magukban foglalják a hat vonal összes tapasztalatát . Kr.e. 1150 körül, Wen király és fia, a Chou hercege kezdte megváltoztatni az I’Ching használatának módját - és a jóskönyvből bölcsesség könyve lett, mely arra a kérdésre keresi a választ: ‘mihez kezdjek az életemmel?

Ez azzal a hatással járt, hogy a kvantum erejét a néma, passzív pozíciójából egy kreatív, társas partnerré változtatta, aki aktívan részt vesz a jövőben és annak formálásában. Mind Lao-Tse, mind Konfucius jól ismerte az I’Ching-et, és hozzáadott információkkal jelentősen növelték annak bölcsességét. Hagyományosan a hexagramot érmék dobálásával hozták létre. Minden dobás megadta a yang (szilárd) vagy a yin (megszakítás nélküli) vonalat, és a hexagram hat sorát alulról felfelé építették. Az Human Design rendszerben az I’Ching a BodyGraph egyik alapvető része, minden bolygó számára egy adott hexagon (vagy "kapu") van rendelve az asztrológiai pozíción alapulva. Az I’Ching alap filozófiája az állandó változásra épül. A Tao Te Chingben Lao-tse azt tanítja, hogy ahelyett, hogy az egyéni javainkra,dolgainkra fókuszáljuk, jobban tesszük, ha figyelmünket a változásokra irányítjuk, és alaposan megfigyeljük a dolgok folyamatos áramlását az egyes helyzetekben.

A "yin" szó elsődleges jelentése: felhős. A ‘Yang’ olyasmit jelentett, hogy fényes, ragyogó. A két szó a sötét (yin) és a fény (yang) fogalmát, a hegy déli vagy árnyékolt oldalát (yin) és az északi vagy a napsütéses oldalt (yang), a két elsődleges állapotot reprezentálta, egyikről a másikra más és vissza.

Az I’Ching egy másik fontos koncepciója az, hogy mindaz, amit tapasztalunk, megjelenhet metaforaként vagy képként tekinthető. Például a hármas hexagramban útmutatást kapunk arról, hogyan reagáljunk a kezdeti alkotás folyamatára, a lét fontosságú energia emelkedésére. Az alkalmazott kép itt egy kép a csírázó magokról. Hasznos lehet elképzelni magunkat valami nagy esemény elején,mint egy csírázó magot, aki még mélyen, a sötét, hűvös földön belül van, bizonytalan azzal kapcsolatban, hogy mivé fog válni. Az Human Design Rendszerben ez a hexagram (vagy kapu) a Szakrális központban van, és a 60-as kapu, a ‘Korlátozás’ aktiválásával akar csatlakozni a gyökér központhoz. Ebben a folyamatban benne van a kezdet és a leválás, a születési folyamat, és valószínű, hogy ilyen körülmények között bizonyos korlátozásokat fogunk tapasztalni, de ez segít nekünk erősen és biztosan nőni.

Kabbalah

A kabbalisztikus tanítások középpontjában egy diagram látható, az Élet Fája. Szimbolikusan azt a folyamatot ábrázolja, ahogyan a kabbalista hitrendszer szerint az univerzum létrejött. Én-részeink aspektusait mutatja be, és az utat vissza az Egységbe. Ez a kabbalista világnézet és rendszer az univerzum evolúciójáról sok szempontból nagyon hasonlít a modern tudósok által adott magyarázatokhoz.

A kabbalisták úgy vélik, hogy az univerzum egy egyedülálló forrásból származik, egy pontból a semmi közepén, amely végtelen energiát tartalmazott. Ez az energia később tíz energia központra oszlott, amit ma a 10 Sephiroth gömb néven ismerünk. Az Élet Fa ábrázolja ezt a tíz energia központot, és azok 22 különböző útvonalát, melyeken keresztül kapcsolódnak egymáshoz. A ‘Bölcsesség 32 Ösvénye’ a 10 Sephirot gömbből és a 22 útvonalból áll.

Minden energia központnak van egy sajátos hatásköre, melyet mind a négy aurikus világban tud érvényesíteni, amint azt a kabbalisztikus tanítások leírják. Így minden egyes energia központ szimbolikusan képviseli az univerzális és az emberi tudat azon területeit, amelyek saját, egyedi módon működnek.

Az Élet Fa diagramjában felvázolt ‘32 intelligencia útvonal ‘ az I-Ching 384 vonalához kapcsolódik, a 360 ° fokos asztrológiai keréken belül. A Human Design közvetlenül kapcsolja össze az Élet fája és az I’Ching filozófiáját és elemeit. A “Bölcsesség 32 ösvénye” -nek értelmezése és integrációja hasznos eszközt jelent annak megértéséhez, hogy hol és hogyan befolyásolják az élet problémái a viselkedést.

Régóta feltételezték, hogy az intelligencia útjai az individuációs folyamatával vagy a pszichológiai tudat fejlődésünk folyamatával összhangban bontakozik ki, ezek analógiái egymásnak. Az egyén egyre tudatosabbá és tudatosabbá válik, egy előre meghatározott viselkedés minta mentén teremti az életét, amely egyensúlyt és harmóniát eredményez az adott személy életében. Ez a szekvenálás hasonló a taoista tradíciókban és az I’Chingben leírt egyensúly állapotaihoz.

Hindu Csakra Rendszer

A ‘Chakra Energia Központ’-ok koncepciója egy ősi, keleti konstrukció és hagyomány, amely a nyugati kultúrában egyre szélesebb körű elfogadásra talál. Ezek az Energia Központok az egymásba fonódó energia áramlatok szerveződését és működését írja le, melyek az emberi lélek kibontakozásának tükrében megtalálható mindenkiben, függetlenül attól, a bolygó melyik pontjáról származnak vagy milyen kultúrát képviselnek. A ‘Chakra’ szó egy szanszkrit szóból származik; virágzót, forgó kereket jelent. Nyugaton a csakrák, vagy a testben lévő energiák a belső csillagainkat is jelképezhetik, minden központ egy sajátosan hozzá rendelt értékes alkímiai fém nevével és jelzésével van társítva. Ezek az energia központok vitalizálják a fizikai testet. A központok a kölcsönhatásban vannak a létezésünk minden rétegével: mentális, érzelmi, lelki és fizikai síkokon jelennek meg.

A hindu csakra rendszer szerint az emberi testben hét fő energia központ vagy csomó található, amelyek egy felfelé mutató oszlopban helyezkednek el egymás alatt, a gerinctől a fej tetejéig. A kibontakozó energia, amelyet ‘Kundalini’-nak neveznek, spirálisan felfelé fordítja a gerincet. Minden csakrához egy bizonyos színt és hang frekvenciát társítunk, és minden csakra rendelkezik egy sajátos funkcióval a tudatosság szempontjából és más egyéb szempontok szerint is. Ezek az energia csomók befolyásolják az egyén egészségét, közérzetét és jólétét.

Amikor minden csakra egymással összhangban és funkciójának megfelelően működik, a fizikai testünk egészséges.

Amikor a csakrák nem megfelelően működnek, testünkben betegségek alakulnak ki, és diszharmóniát tapasztalunk az anyagi és a mindennapi valóságukban.

Testünkön belül az energia központok határozzák meg azokat a sajátos problémákat és jellemvonásokat, amelyet a kozmikus erők hatása érvényesít velünk szemben, azokat a mintázatokat, amelyet egy személy inkarnációja kezdetétől magával hordoz, legyen az az élete szellemi, lelki, érzelmi vagy fizikai aspektusa. Annak ismerete, hogy ezek az energiák milyen tulajdonságokkal rendelkeznek és hogyan változnak a szervezetünkön belül - segít megkönnyíteni az egyén életét és emeli annak minőségét.

Nyugati Asztrológia

Az asztrológia egy olyan elvre épül, ami hasonló a "szinkronicitáshoz", egy nem okozati összekötő elv, melyet Carl Jung tételezett fel. Egyszerűen fogalmazva, az alapötlet itt az, hogy sajátos jellegű események a Földön egybe esnek a hasonló jellegű csillagászati ​​eseményekkel (Az égitestek szimbolikus jelentősége szerint).

Innen származik az asztrológiai mondás: "Mint fent úgy lent ..." . Asztrológusok úgy gondolják, hogy az égi és a földi események egymást tükrözik és áthatják. Ez nem egy ok és okozat jelenség- égi események nem okoznak semmit, hanem csupán azt tükrözik, mi is történik a földön.

Léteznek (még) ismeretlen bolygókból származó erők vagy energiák, amelyek hatással vannak a földi életre.

Az asztrológia tényleges erejét lehet, hogy soha nem lehet teljes mértékben számszerűsíteni, de mivel hitrendszerek gyorsan változnak, és mind kifinomultabbá fejlődnek a vizsgálati eszközök és kísérleti megoldások, a tudomány, mint módszer érzékenyebbé válhat az iránt az erő, vagy többféle erő iránt, melyeket az asztrológia vizsgál.

Az egykor javasolt gravitációs elmélet mára már igencsak elvetésre került, a köztünk és a távolabbi bolygók közötti nagy távolságok miatt, de továbbra is tartja magát az a tény, hogy van biológiai bizonyíték arra, hogy létezik egy harmónia az égi ritmusok és a biológiai ritmusok között - csak meg kell figyelni a Hold hatását az az árapályra, a női menstruációs ciklusra, és egyesek szerint a mentális betegségekre.

A bolygóállások és az emberi kultúra lehet, hogy külső tükröződései egy mély energiának, vagy az intelligenciának, amely létrehozza világegyetem mintáit. Az akadálya az abban való hitnek, hogy a bolygók és az emberi viselkedés között egy bizonyos erőn keresztül áll fenn összefüggés, nagyrészt annak a jelenlegi, de eltűnő félben lévő világnézetnek köszönhető, amely azt sugallja, hogy a tárgyak nem állnak benső kapcsolatban egymással, hogy az elszigetelt történések, vagyis a materiális ok-okozat a legmélyebb okozati szint az univerzumban, és hogy a saját szubjektivitásunk teljesen független a külső világtól.

A régi görögök hittek egy olyan ok-okozatban, amely mélyebben rejlik, mint a megfigyelhető ok és hatás.Ezt Arisztotelész az úgynevezett formális ok-okozati összefüggésnek nevezte. A formális logikai összefüggésben, egy mélyebb vagy transzcendens elv árulkodik egy eseményről, ami egy felületes szinten csupán az ok-okozat fogalmaiban észlelhető. Ezért az anyagi világ a "kirakata", vagy "tapétázása" egy magasabb rendező elvnek, amit a régiek, mint az archetípusok hatását ismerték. Nem ismerhetjük, vagy láthatjuk az archetípusokat vagy a formai ok-okozatokat, ahogy azok önmagukban léteznek, de láthatjuk, a hatását ezen archetipikus erőknek amint áthatják az emberi viselkedést és a bolygók mozgását.

©2018 by humandesignhungary.com. Proudly created with Wix.com

bottom of page